Warsztaty poświęcone przygotowaniu wniosku do Narodowego Centrum Nauki o finansowanie projektu badawczego.

Program

Przygotowanie projektu w oparciu o tradycyjne oraz zwinne metody zarządzania projektami, w tym o autorską metodologię DesignedScience. Dokumenty konkursowe. Przygotowanie wniosku. Ocena wniosków. Rzetelność badań naukowych i zagadnienia etyczne. Interview.

Treść szkolenia

 • Zarządzanie projektami;
 • Cykl życia projektu naukowego;
 • Planowanie projektu (zakres, zasoby, harmonogram, koszty, ryzyko);
 • Źródła finansowania;
 • Dokumenty programów grantowych;
 • Wniosek o finansowanie (opis merytoryczny, plan badań, ankieta kierownika projektu, kosztorys, oświadczenia);
 • Ocena projektów naukowych (recenzje, interview);
 • Gra podsumowująca.

Metody szkoleniowe

Forma warsztatowa Praca nad elementami wniosku. Ocena oraz interview na forum grupy. Autorska gra szkoleniowa. Czas trwania 2 dni (16 godzin warsztatów).

Najbliższe terminy i lokalizacje

 • 20-21 września 2019, Kraków

Cena 974,80 netto (1199 zł brutto 23% VAT)

zarejestruj się 

Szkolenie poświęcone przygotowaniu wniosków do Narodowego Centrum Nauki o finansowanie pojedynczego działania naukowego (konkurs MINIATURA NCN).

Program

Przygotowanie pojedynczego działania w oparciu o tradycyjne oraz zwinne metody zarządzania projektami, w tym o autorską metodologię DesignedScience. Dokumenty konkursowe. Przygotowanie wniosku. Ocena wniosków. Rzetelność badań naukowych i zagadnienia etyczne.

Treść szkolenia

 • Zarządzanie projektami;
 • Cykl życia projektu naukowego;
 • Planowanie projektu (zakres, zasoby, harmonogram, koszty, ryzyko);
 • Źródła finansowania;
 • Dokumenty program Miniatura;
 • Wniosek o finansowanie (opis merytoryczny, ankieta kierownika projektu, kosztorys, oświadczenia);
 • Ocena wniosku;
 • Gra podsumowująca.

Metody szkoleniowe

Szkolenie w formie warsztatowej. Praca nad elementami wniosku. Ocena wniosku na forum grupy. Autorska gra szkoleniowa. Czas trwania 2 dni (16 godzin warsztatów).

Najbliższe terminy i lokalizacje

Najbliższe terminy: 28-29 sierpnia 2019, Kraków

Cena 974,80 netto (1199 zł brutto 23% VAT)

zarejestruj się

Jak zdobyć grant

Jak zdobyć grant. Praktyczny notes to nasza propozycja dla naukowców aplikujących o granty badawcze. Zachęcamy do wykorzystania podczas przygotowywania projektów naukowych. Udostępniamy ją bezpłatnie, zgodnie z zasadami opisanymi poniżej.

O autorze: dr hab. Szymon Walczak, PMP. Matematyk, certyfikowany menedżer projektów i miłośnik plakatu. Członek i wolontariusz Project Management Institute. Od 03.2015 do 09.2018 koordynator dyscyplin Narodowego Centrum Nauki. Aktualnie profesor nadzwyczajny w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. 

 

Pobierz plik jak-zdobyc-grant-10.pdf (6mb)
Już pobrany 677 raz(y)

 

Licencja: Wyrażamy zgodę na niedopłatne wykorzystanie przez naukowców i zespoły badawcze niniejszej publikacji w procesie przygotowania projektu naukowego, w tym na wydruk w niezmienionej formie. Nie wyrażamy zgody na modyfikacje publikacji, wykorzystanie całości lub fragmentów w innych utworach, w szkoleniach lub warsztatach oraz na kopiowanie bez podania źródła.

 

Z przyjemnością przedstawiamy ofertę firmy projektowo-szkoleniowo-doradczej Pracownia P2.

Główną misją naszą Pracowni jest dostarczanie naszym klientom jak najlepszych projektów graficznych plakatów, materiałów reklamowych, stron www czy książek. W naszej pracy wykorzystujemy oprogramowanie Adobe Creative Cloud, zaś strony www budujemy z wykorzystaniem frameworków Joomla i WordPress. Zapraszamy do obejrzenia naszego portfolio.

Drugim celem naszej Pracowni jest dostarczenie najwyższej jakości szkoleń oraz doradztwa w zakresie przygotowania wniosków o finansowanie projektów naukowych kierowanych do Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz programów finansowanych przez Unię Europejską.

Oferta obejmuje szkolenia dla indywidualnych naukowców oraz kompleksowe rozwiązania dla jednostek naukowych. Nasze szkolenia i warsztaty oparte są na tradycyjnym podejściu do zarządzania projektami (PMI PMBOK Guide), metodologiach zwinnych (Scrum) oraz autorskim rozwinięciu DesignThinking (DesignedScience). Dodatkowym atutem jest doświadczenie naszych trenerów w zarządzaniu projektami potwierdzone certyfikatem PMP oraz doświadczenie zawodowe zdobyte w czasie kilkuletniej pracy w Narodowym Centrum Nauki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pracowni i liczymy na owocną i długotrwałą współpracę.